Kişisel Gelişim

Feng Shui Dünyası

Kişisel Gelişim » BEDEN » feng shui » Feng Shui Dünyası ::
Esra KoyuncuFunda Ceyhan

feng shui

Feng Shui Dünyası

Feng Shui Öğretisini'nin ışığını kendi yaşamlarında deneyimlemiş iki uzman; Ferda Ünsal ve Işıl G. Alfar tarafından 2000 yılında kurulan Feng Shui Dünyası, bugüne kadar sayısız konut, mağaza, ofis, otel, lokanta, şirket binası ve alışveriş merkezi projesine danışmanlık hizmeti vermiştir. Ayrıca, kişilere ve kurumlara sunduğu eğitim ve tanıtım seminerleri ile de bu kadim bilginin Türkiye'de tanınıp yaygınlaşmasına önderlik etmiştir.

 Feng Shui Dünyası danışmanlarından Ferda Ünsal'ın bu öğretiyle tanışması, yaşam serüveninde önemli bir yer tutar. Boğaziçi Üniversitesi'nden mezuniyetini takiben, Kanada'da tekstil mümessilliği yaparak profesyonel iş hayatına adım atan Ünsal, 1987 yılında eşinin işi sebebiyle Uzakdoğu'ya yelken açmıştır. Onbir yıl yaşadığı Malezya'da tanışıp kendi yaşamında olumlu sonuçlarını gördüğü Feng Shui Öğreti'sini bir yaşam tarzı olarak benimsemiştir. 1992 yılında, Feng Shui Center of Excellence'da, dünyaca ünlü Master Yap Cheng Hai'dan eğitim alarak başladığı çalışmalarını, Master Academy of Chinese Metaphysics'deki eğitimlerle desteklemiştir. 1998 yılında, vatanına dönerken, Feng Shui konusundaki deneyimlerini paylaşma kararını vermiştir.

Feng Shui Dünyası'nın diğer danışmanı Işıl Güner Alfar ise, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde yüksek lisansını Pazarlama Kürsüsü'nde tamamlamıştır. Bitirme tezi 'Yeni Ürün Geliştirme ve Lansmanı' üzerine olan Alfar, aynı zamanda da seramik sektöründe Ürün Müdürlüğü yapmıştır. 1996 yılında, dekorasyon konusunda serbest çalışmaya başlayan Alfar, 2000 yılında hakim olan minimalist akımı incelerken, Feng Shui Öğretisiyle tanışmış, bu konuda derinleşmek arzusuyla Master Yap Cheng Hai'a ve oradan da Ferda Ünsal'a ulaşmıştır. Böylece, Uzakdoğu seyahatlerinde yaptığı çalışmalar, Ferda Ünsal'ın el vermesi ve Master Lilian Too'nun eğitimleriyle danışmanlık kariyerini olgunlaşmıştır.

Bilgi ve birikimlerini 2000 yılında birleştirmeye karar veren ikili, o tarihten beri, yaşam ve insan hakkında her gün yeni şeyler öğrenme ve gelişme serüvenine devam ediyorlar, birlikte Feng gibi eserek ve Shui gibi akarak.

HİZMETLER:

Ofis ve evlerde feng shui uygulaması ve danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

Kurumsal ve bireysel eğitim seminerleri verilmektedir.

"Feng Shui Dünyası" 1085 defa görüntülenmiştir

Esra Koyuncu

Feng Shui uzmanı

Feng Shui Dünyası

Ferda Ünsal ve Işıl Güner Alfar, Feng Shui konusunda danışmanlık ve eğitim hizmetleri veriyor.

Funda Ceyhan

İç Mİmar ve Feng Shui Danışmanı