Kişisel Gelişim

Renk Bilim

Kişisel Gelişim » BEDEN » renk terapisi » Renk Bilim ::
Nora Ennouni

renk terapisi

Renk Bilim

Aydan Öztürkatalay kimdir?

Aydan Öztürkatalay İstanbul'da, Mardinli bir babanın ve Selanikli bir annenin iki çocuktan ilki olarak dünyaya geldi. Kültürel etkileşimin hakim olduğu bir aile yapısı içinde büyüdü; hayat felsefesi doğunun sıcaklığıyla batının ilmini birleştirmek oldu. Ailesinin ve kendisinin hayatını renklendiren bir kişiliği vardı; bu onun ilerde yapacağı mesleği o zamanlardan gösteriyordu. Öyle ki kimya mühendisliği seçmesi bile hayatının ne kadar teknik aynı zamanda renklerle dolu olduğunu ispatlar nitelikteydi. Kurtuluş İlkokulu'nu ve ardından Üsküdar Cumhuriyet Lisesini dereceyle bitirdi. Hayallerini süsleyen İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümüne girdi ve orda ilk bayan Öğrenci Birliği başkanı oldu, ilk renkli yıllığı çıkardı.

Meslek hayatına girişi Eczacıbaşı'da stajıyla başladı ancak kişiliğini mesleğine yansıtarak kimya mühendisi olarak başladığı iş yaşantısına reklam sektöründe devam etti. İlk olarak Hürriyet Reklam Danışma Merkezinde reklam danışmanı olarak işe başladı. Sırayla THY SKYLIFE reklam kordinatörlüğü, Kadınca Dergisi reklam müdürlüğü, Nokta Dergi Grubu (Nokta, Arkitekt, Borsacı, Ekonomik Trend, Bella, Bando) grup reklam müdürlüğü, Yeni Şafak Gazetesi Cumartesi & Cumartesi reklam koordinatörlüğü, TUREB'in önderliğinde Türkiye Tanıtım Projesi olan Crossroads reklam koordinatörlüğü, Makine İmalatçılar Birliği dergi grubu reklam koordinatörlüğü, EN Ajans iletişim yöneticisi, Sektöreltürk genel müdürlüğü bunun yanı sıra belediye başkan adaylarına basın danışmalığı ve şirket danışmanlığı yaptı.

Yurtdışı seyahatlerinde şifa terapileri ile yakından ilgilenmeye başladı, eğitimini alarak onu hayatına boyunca hep çeken renklere yöneldi. Bu iki enerji sistemini birleştirdi. Gezdiği bütün ülkeleri renklerle adlandırdı, insanların enerjilerini ve karakter analizlerini renklerle hissetmeye başladı.

Uzun yıllar bale eğitimi aldı. Suya olan büyük ilgisinden dolayı Fenerahçe Yat Klubü'nde deniz ehliyeti kurslarına katıldı. Doç. Dr. Vural KARAMUSTAFAOĞLU'ndan takı tasarım dersleri aldı. Öyle ki yaşantısının her anı renklerle dolu ve bu enerjisini günlük hayatında aktif olarak kullanıyor. Kızının başarısı ve motivasyonu için bütün bu enerjisini kullandı ve derece alarak güzel sonuçlarını gördü. Şimdi bütün bu tecrübesini, yaşantısını ve enerjisini sizlerle paylaşıyor.

"Renk Bilim" 918 defa görüntülenmiştir